Chcesz udać się na mezoterapię igłową w Świdnicy? Sprawdź, na jakie efekty możesz liczyć!

Chcesz udać się na mezoterapię igłową w Świdnicy? Sprawdź, na jakie efekty możesz liczyć!

Medycyna estetyczna oferuje wiele zabiegów, mogących poprawić wygląd twarzy i innych obszarów ciała. Należy do nich m.in. mezoterapia igłowa, którą wykonasz w Świdnicy i innych miastach. Jeśli stoisz przed decyzją o skorzystaniu z osiągnięć nowoczesnej kosmetologii, ale nie wiesz, na jakie efekty możesz liczyć – przeczytaj ten artykuł!

Mezoterapia igłowa – czym jest i jak przebiega?

To nieinwazyjny zabieg z zakresu medycyny estetycznej, polegający na ostrzykiwaniu wybranych miejsc na ciele mieszankami substancji odżywczych (zwykle koktajlu witaminowego i z peptydów, aminokwasów oraz kwasu hialuronowego). Osoba wykonująca go operuje niewielkim, automatycznym pistoletem z igłą i dokonuje nakłuć co około 1 cm, wprowadzając w skórę właściwą przygotowany preparat. Przeprowadzana m.in. w Świdnicy mezoterapia igłowa może obejmować zarówno obręb twarzy, jak i innych części ciała, w tym dekoltu, szyi, a nawet brzucha.

Efekty mezoterapii igłowej – czego możesz się spodziewać?

Choć na początku (przez pierwszych kilka godzin) po zabiegu widać ślady po nakłuciach, to w krótkim czasie (maksymalnie po kilku dniach) one znikają. Cała procedura gwarantuje niemal natychmiastowy efekt działania wstrzykniętych substancji. Rezultatem usługi jest przede wszystkim lepsze odżywienie skóry. Staje się ona bardziej napięta i nawilżona. Poprawie ulega również jej koloryt.

Po zabiegu należy stosować się do zaleceń lekarza lub kosmetologa. Trzeba też pamiętać, że dla utrwalenia efektów trzeba go okresowo powtarzać. Zwykle odstępy między wizytami wynoszą kilka miesięcy.

Czy do mezoterapii igłowej trzeba się przygotować?

Jak przed każdym zabiegiem, tak i przed mezoterapią igłową trzeba się przygotować. Jak? Najlepiej zapytaj o to lekarza w czasie konsultacji. Do głównych zaleceń należy m.in. ograniczenie palenia papierosów i rezygnacja z napojów alkoholowych co najmniej na dobę przed przeprowadzeniem ostrzykiwania. Więcej dowiesz się u specjalisty.