Zastosowania drukarki 3D w domu

Druk przestrzenny cieszy się zainteresowaniem nie tylko osób związanych z przemysłem, ale i zwykłych użytkowników. Coraz większa przystępność cenowa, kompaktowe rozmiary i powszechnie dostępna wiedza, przybliżająca działanie drukarek 3D, sprawiają, że wiele osób rozważa ich zakup. A jakie zastosowania mają one w domu? Dowiedz się z artykułu poniżej.

Produkcja własnych ozdób

Ile razy chodziłeś po sklepie i szukałeś dekoracji do domu, ale w końcu opuszczałeś go z niczym, bo nic nie pasowało do Twojego gustu? Wbrew pozorom to bardzo częsty problem. Powszechnie dostępne produkty, nawet w firmach specjalizujących się w aranżacji wnętrz, są produkowane tak, by trafiały do jak największej liczby osób. Problem w tym, że niektórzy pragną mieć bardziej zindywidualizowaną przestrzeń. Co powiesz więc na to, by samodzielnie wykonać taką ozdobę? Dzięki drukowi 3D możesz tworzyć najróżniejsze modele wazonów, podstawek, figurek… cokolwiek sobie zamarzysz!

Idealne narzędzie dla pasjonatów

A skoro o figurkach – jeśli jesteś typem geeka, pasjonującego się nie tylko technologią, ale i współczesną kulturą, w tym światem Sci-Fi lub fantasy – drukarka 3D jest zdecydowanie tym, czego potrzebujesz. Dzięki niej stworzysz modele postaci z ulubionych tytułów, pionki do gier RPG, elementy cosplay’owego rynsztunku, części od modelu do sklejania i mnóstwo innych obiektów, jakich Ci brakuje.

Tworzenie modeli do pracy lub szkoły

Urządzenie to ma również „poważniejsze” zastosowanie. Jeśli jesteś np. architektem – z pewnością chciałbyś zaprezentować swoim klientom realistyczną makietę. Druk przestrzenny wykorzystuje różne kolory i znakomicie oddaje detale. Wykorzystując więc tę technikę, stworzysz modele w skali, które skutecznie podziałają na wyobraźnię inwestorów zainteresowanych Twoimi usługami.

Z drugiej strony drukarka 3D to rewelacyjne narzędzie dla uczniów lub studentów szykujących projekty na konkretne zajęcia. Modele urządzeń na lekcje z techniki? A może wydrukowana czaszka dla adepta medycyny? Opcji jest wiele!

Drukarka 3D to morze możliwości!

To jedynie część zastosowań, jakie mają do dyspozycji prywatni użytkownicy, korzystający z drukarek 3D. Należy jednak pamiętać, że samodzielne projektowanie wymaga wiedzy na ten temat. Z drugiej strony – w sieci nie brakuje gotowych schematów, także darmowych. Pamiętaj tylko, żeby wybierając taki sprzęt, sięgnąć po model odpowiadający Twoim oczekiwaniom.

Napisany przez Redaktor