Ochronna powłoka ceramiczna — gdzie w Warszawie realizowana jest taka usługa?

Lakiery samochodowe wraz z użytkowaniem pojazdu ulegają zniszczeniu w wyniku odprysków czy innych uszkodzeń mechanicznych, a ich kolor blaknie pod wpływem promieniowania UV oraz opadów kwaśnego deszczu. Niestety nawet fabrycznie nowa karoseria nie jest zbyt trwała, dlatego wielu właścicieli decyduje się na dodatkową ochronę w postaci nałożenia na lakier specjalnej powłoki ceramicznej. Sprawdź, komu zlecić wykonanie takiej usługi detailingowej.

Na czym polega usługa nakładania ochronnej powłoki na lakier?

Na początek cała karoseria powinna zostać dokładnie wyczyszczona oraz odtłuszczona. Następnie przy zachowaniu odpowiednich warunków w pomieszczeniu, pracownik aplikuje powłokę ceramiczną. Taka forma zabezpieczenia wydobywa głębię koloru oraz chroni lakier przed:

  • promieniowaniem UV,
  • szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych,
  • drobnymi zarysowaniami.

Aplikacja powłoki ceramicznej — komu zlecić?

Samodzielne próby przeprowadzenia renowacji i położenia warstwy ochronnej na karoserii mogą źle się skończyć, jeśli właściciel samochodu nie jest zbyt doświadczony i nie dysponuje profesjonalnym sprzętem. Nieumiejętne działania mogą doprowadzić nawet do uszkodzenia lakieru, co z kolei zwiększy koszt całej usługi. Lepiej więc od razu zwrócić się o pomoc do lokalnego zakładu zajmującego się car detailingiem. Bezsprzecznie największa liczba specjalistów działa na terenie  Warszawie. Powłoka ceramiczna powinna być nakładana przez doświadczone i odpowiednio przeszkolone osoby, ponieważ tylko wtedy można uzyskać zadowalający i trwały efekt.

Kiedy warto skorzystać z auto detailingu?

Okazuje się, że z usług renowacji samochodu korzystają zarówno właściciele fabrycznie nowych pojazdów, jak i używanych aut, które wymagają odświeżenia. Pierwsza grupa klientów pragnie dodatkowo zabezpieczyć karoserię przed czynnikami zewnętrznymi, natomiast drudzy chcą po prostu poprawić prezencję użytkowanego samochodu lub zwiększyć jego wartość rynkową, jeśli planują sprzedaż. Najważniejsze, aby skorzystać z usług sprawdzonej firmy działającej od lat w branży.

Napisany przez Redaktor