Nakładanie ochronnej samochodowej powłoki ceramicznej w Warszawie — czy warto?

Każdy właściciel samochodu powinien odpowiednio zadbać o wewnętrzną oraz zewnętrzną część pojazdu, aby jak najdłużej dobrze się prezentował. Najczęściej jednak pielęgnacja ogranicza się do skorzystania z lokalnej automyjni i zastosowania ogólnodostępnych kosmetyków. Takie działanie nie jest wystarczające, aby ochronić karoserię przed odpryskami, zarysowaniami i czynnikami atmosferycznymi. Sprawdź, jak może pomóc profesjonalna usługa detailingowa polegająca na zabezpieczeniu powłoki lakierowej. 

Jakie efekty daje powłoka ceramiczna?

Taka forma zabezpieczenia ma na celu przede wszystkim ochronić nową czy nieco starszą karoserię przed korozją i działaniem szkodliwych czynników atmosferycznych oraz mechanicznych. Ponadto lakier zostaje poddany równoczesnej renowacji, wydobywając fabryczny kolor samochodu i dając efekt  lustrzanego blasku. Dzięki zastosowaniu dodatkowej powłoki również późniejsze mycie i pielęgnacja auta są znacznie łatwiejsze. Rezultat utrzymuje się od 2 do nawet 5 lat. 

Kiedy zdecydować się na aplikację powłoki ochronnej?

Co ciekawe z tego rodzaju usług nie korzystają wyłącznie właściciele starszych samochodów, którzy chcą odświeżyć wygląd pojazdu. Dosyć często do firm zajmujących się auto detailingiem zgłaszają się osoby, które dopiero co zakupiły nowe auto z salonu. W obu przypadkach główną motywacją ich działania jest oczywiście zabezpieczenie powłoki lakierniczej. Ponadto odnowienie karoserii może okazać się doskonałą inwestycją (zwiększającą wartość rynkową) w przypadku sprzedaży samochodu. 

Czy w Warszawie wykonywana jest tego typu usługa?

Trzeba przyznać, że branża auto detailingu w Polsce dopiero się rozwija, jednak w wielu miastach można znaleźć specjalistów zajmujących się renowacją elementów zewnętrznych oraz wewnętrznych. Opisywana usługa zabezpieczająca karoserię jest świadczona w kilku punktach w Warszawie. Powłoka ceramiczna powinna być nakładana przez profesjonalistów, którzy dysponują odpowiednim sprzętem oraz specjalistycznymi preparatami. Samodzielne próby odnowy karoserii mogą niestety przynieść odwrotny rezultat w postaci jeszcze większych zniszczeń.

Napisany przez Redaktor