Kto oferuje pomoc w odszkodowaniach komunikacyjnych?

Już wiele osób przekonało się o tym, że towarzystwa ubezpieczeniowe są znacznie przyjaźniejsze w momencie podpisywania polisy niż wtedy, gdy przychodzi do wypłaty środków z ubezpieczenia. Nader często wypłacane poszkodowanym kwoty są zaniżone. W przypadku szkody komunikacyjnej są różne sposoby na uzyskanie godziwej sumy. Dowiedz się na ten temat więcej.

Zaniżone odszkodowanie —  co można zrobić?

Powodem, dla którego wiele osób biernie godzi się na nieuczciwą praktykę przyznawania zaniżonych odszkodowań (a także firmy ubezpieczeniowe sobie na to pozwalają), jest zwyczajna niewiedza. Nie wszyscy wiedzą o tym, że w takiej sytuacji mają różna możliwości ubiegania się o dodatkowe środki. Pierwszą jest odwołanie się od decyzji ubezpieczyciela, co wymusza ponowną analizę sytuacji klienta. Na pewno warto spróbować to  zrobić, zwłaszcza że to nic nie kosztuje, jednak wymaga czasu na uzyskanie ostatecznej decyzji.

Inną opcją jest skorzystanie z usług prawnika. Pomoc w odszkodowaniach komunikacyjnych udzielana przez takiego specjalistę najczęściej polega na skierowaniu sprawy do sądu. To jednak jest opłacalne tylko w przypadku, gdy spodziewane jest uzyskanie dużych środków (a przecież nie ma pewności, że przedsięwzięcie się uda), a także nie ma problemu z długim oczekiwaniem na rozstrzygnięcie. W innych przypadkach lepiej sprzedać swoją szkodę firmie odszkodowawczej, co wiąże się z uzyskaniem środków od razu.

Jak wygląda sprzedaż szkody?

Rozwiązanie to jest tym bardziej godne polecenia że na rynku działa wiele firm odszkodowawczych, można zatem znaleźć taką ofertę bez trudu, a przy tym skorzystać z niej online. Dostawcy takich usług dbają też o to, by skorzystanie z nich było jak najszybsze i bezproblemowe dla klientów, dlatego też wycena dokonywana jest bardzo szybko i niezwłocznie można dostać decyzję o wysokości przyznanych środków (choć oczywiście dopłata do odszkodowania nie zawsze się należy). Oznacza to, że klient dostanie od firmy dodatkowe pieniądze, sprzedając jej swoją szkodę na mocy umowy cesji.

Sposób na dodatkowe pieniądze

Decydując się na sprzedaż swojej szkody komunikacyjnej dobrej firmie można uzyskać od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych, w dodatku nie wkładając w to praktycznie żadnego wysiłku oraz poświęcając zaledwie parę chwil. Na pewno zatem warto spróbować, poddając swoją szkodę wycenie.

Napisany przez Redaktor