Konto osobiste i nowoczesne możliwości, jakie daje

Wygoda i bezpieczeństwo – to zalety internetowych rachunków bankowych, które często wymieniają ich właściciele. Dziś trudno wyobrazić sobie bez nich życie, ale z drugiej strony wciąż jest sporo osób niemających konta osobistego w banku. Wahasz się, czy je założyć? Sprawdź, jakie to proste i dowiedz się, co dzięki temu zyskasz!

Zakładanie konta z domu

Dawno minęły czasy, w których, aby otworzyć rachunek bankowy, trzeba było wybrać się do banku. Dziś konto osobiste można założyć przez internet, bez wychodzenia z domu. Wystarczy złożyć wniosek na platformie internetowej, a następnie zapoznać się z umową i ją zaakceptować.

Oczywiście w trakcie powyższego procesu musisz potwierdzić swoją tożsamość. W tym celu możesz skorzystać z opcji dostarczenia dokumentów przez kuriera. Podpiszesz je w jego obecności i to on zweryfikuje Twoje dane. Jednak rachunki internetowe da się również zakładać w 100% online. Tożsamość można potwierdzić:

  • w czasie wideorozmowy z konsultantem,
  • metodą na „selfie” – robisz zdjęcie swojej twarzy, a dowód osobisty pokazujesz do kamerki,
  • przelewem weryfikacyjnym – opcja dostępna tylko dla osób już mających rachunek bankowy.

Co zyskasz, zakładając internetowe konto osobiste?

Jak widzisz, otworzenie rachunku w banku jest bardzo proste. Co ważne, możesz zdecydować się na bankowe konto online bez opłat, w którym podstawowe usługi, jak jego prowadzenie czy posiadanie karty płatniczej, są darmowe. Najważniejsze jest jednak to, że otworzy ono przed Tobą nowe możliwości, bo zyskasz m.in. dostęp do:

  • nowoczesnych metod płatności,
  • narzędzi do zarządzania domowym budżetem,
  • szybkich pożyczek i kredytów.

Nowoczesne metody płatności

Posiadanie internetowego rachunku osobistego ułatwia robienie zakupów w sieci i sklepach stacjonarnych. Zyskasz dostęp do wielu metod płatności, w tym:

  • przelew online,
  • BLIK,
  • zbliżeniowe karty płatnicze i kredytowe,
  • Google Pay lub Apple Pay.

Łatwe i skuteczne zarządzanie domowym budżetem

Gdy korzystasz wyłącznie z gotówki, kontrolowanie wydatków jest niewygodne. Mając internetowe konto osobiste w banku, zyskasz dostęp do narzędzi zarządzania budżetem. Sprawdzisz, ile wydajesz oraz zarabiasz, porównasz dane z różnych okresów, mogąc je analizować. Wszystko to bez tworzenia rozbudowanych tabeli w arkuszu kalkulacyjnym.

Zaciąganie pożyczki lub kredytu przez internet

Ważną korzyścią jest też większa dostępność produktów kredytowych i pożyczkowych. To nie tylko karta kredytowa, ale także kredyt gotówkowy czy na rachunku płatniczym. Jeśli aktywnie korzystasz z konta bankowego, przy niewielkich kwotach często możesz wnioskować o finansowanie bez zbędnych formalności. Bank zna Twoją sytuację finansową, mając informację o zarobkach i wydatkach z ostatnich miesięcy.

Już dziś załóż internetowe konto bankowe

Jak widzisz, konto w banku bardzo ułatwia codzienne życie. Możesz kontrolować swój budżet, eliminując zbędne wydatki i tym samym oszczędzając pieniądze. Przekonaj się już dziś, jak wiele zyskasz, mając internetowy rachunek osobisty. Pamięta, że jego założenie jest proste i zajmuje niewiele czasu.

Napisany przez Redaktor