Kamień księżycowy, jadeit, gua sha — jakie mają właściwości?

Minerały od wieków są wykorzystywane przez ludzi, mając szerokie zastosowanie. Nie wszyscy jednak wiedzą o tym, że prócz celów budowlanych czy tworzenia biżuterii, można je też stosować do… dbania o urodę. Oczywiście nie wszystkie z nich się do tego nadają. Sprawdź, które mogą poprawić Twoją urodę i w jaki sposób działają.

Kamienne rollery —  kosmetyczny hit

Wystarczy wejść na dowolny portal o urodzie dla kobiet czy odwiedzić najbliższą drogerię, by przekonać się, że obecnie panuje moda na masowanie twarzy za pomocą specjalnych rollerów z minerałami. Mogą to być wersje z jadeitem czy kwarcem różowym. Alternatywą dla takiego masażera, mającego wygodną rączkę i zwykle dwie kamienne końcówki, mniejszą i większą, do masowania różnych obszarów twarzy, jest płytka gua sha. Każdy może wybrać odpowiednią dla niego wersję, pod kątem zarówno wygody użytkowania produktu, jak i jego właściwości. Ogólnie jednak można uznać, że masaż chłodnym kamieniem zawsze daje korzyści takie jak niwelowanie opuchlizny i obrzęków oraz poprawa krążenia krwi i limfy, co przekłada się na zdrowy kolory i promienny wygląd cery.

A jakie zastosowanie ma kamień księżycowy?

Z kamienia takiego nie wykonuje się rollerów, można go za to znaleźć… w kosmetykach. Konkretnie chodzi o pozyskiwany z niego pył. Taki ekstrakt z kamienia księżycowego odmładza i upiększa skórę, można go zatem znaleźć przede wszystkim w kremach przeznaczonych na noc. Sprzyja uspokojeniu, wyciszeniu oraz regeneracji tkanek —  właśnie w nocy w skórze zachodzi większość procesów regeneracyjnych.

Dlaczego warto wybierać minerały do pielęgnacji skóry?

Produkty takie są świetną alternatywą dla akcesoriów z tworzyw sztucznych, na czele z plastikiem, a także dla kosmetyków chemicznych. Ich stosowanie daje przy tym niezaprzeczalne efekty. W dodatku wiele osób wierzy w tajemną moc minerałów, uważając, że kontakt z nimi pozwala czerpać energię z Ziemi, wzmacniać pożądane cechy charakteru, a usuwać niechciane czy nawet pozytywnie wpływać na zdrowie.

Warto spróbować

Kosmetyki z pyłem księżycowym są niedrogie, podobnie jak kamienne masażery, te drugie przy tym mogą posłużyć długi czas, gdyż trudno taki produkt zniszczyć. Na pewno zatem warto wypróbować działanie takich artykułów —  na swojej skórze.

Napisany przez Redaktor