Jakie zalety mają farby tampodrukowe? Kiedy warto je wybrać?

Znakowanie graficzne nieregularnych powierzchni jest niezwykle trudne. W takich przypadkach należy wykorzystać tzw. farby tampodrukowe. Żeby je przenieść na przedmiot i uzyskać zadowalający efekt, trzeba mieć wprawę w korzystaniu z danej metody. Zobacz, jakie są zalety tampodruku i kiedy na niego postawić.

Kiedy warto wybrać tampodruk?

Ten sposób nanoszenia grafik na produkt dobrze sprawdza się w marketingu. Najczęściej jest on bowiem stosowany w przypadku znakowania gadżetów, które następnie służą do promowania marki. Specjaliści polecają użycie tej techniki do zadrukowywania np. długopisów, breloczków, urządzeń typu pendrive, nieśmiertelników, karabińczyków czy kubków lub innych artykułów o nieregularnych kształtach.

Istotne, że materiał nie ma znaczenia. Grafiki można nanosić na metal, plastik, tekstylia, szkło, gumę i inne powierzchnie. 

Jak wykonuje się tampodruk? 

Najważniejszym elementem tej metody jest specjalna płytka, w której tworzy się motyw, jaki ma być wydrukowany. Dużą rolę odgrywa też tampon (stąd nazwa techniki). Jest on elastyczny, żeby mógł dopasować się do każdego przedmiotu. To właśnie dlatego metoda ta sprawdza się dobrze przy znakowaniu nieregularnych produktów. 

Oczywiście drukowanie nie byłoby możliwe, gdyby nie farby tampodrukowe . To nimi pokrywa się matrycę. Dokonuje się tego w ten sposób, by wypełniły one wszystkie szczeliny. Następnie należy docisnąć do płytki tampon, który pokrywa się barwnikiem. Ostatnim etapem jest przeniesienie grafiki z elastycznego stempla na przedmiot. 

Postaw na farby tampodrukowe! Dlaczego?

Nadruk wykonywany w tej technice może mieć wyższą rozdzielczość niż w przypadku korzystania z sitodruku. Jest on także wyjątkowo wytrzymały i odporny na działanie szkodliwych czynników, jak np. wilgoć czy promieniowanie UV. Najważniejsze jednak, że można nim pokryć nieregularne powierzchnie.

 

Napisany przez Redaktor