Firma odszkodowawcza — pomoc w odszkodowaniach komunikacyjnych

Nie wszyscy wiedzą o tym, że od decyzji ubezpieczyciela można się odwołać w przypadku, gdy jest ona niesatysfakcjonująca. Sytuacje takie znają zwłaszcza osoby, których auto zostało uszkodzone w wyniku zdarzenia drogowego, gdyż towarzystwa ubezpieczeniowe nie kwapią się do wypłaty wielkich sum. Nie trzeba się z tym jednak godzić, a przy tym sposoby dochodzenia swych roszczeń są różne. Dowiedz się na ten temat więcej.

Zaniżone odszkodowanie —  co można zrobić?

Korzystając na niewiedzy swych klientów, towarzystwa ubezpieczeniowe stosują różne rozwiązania pozwalające im maksymalnie obniżyć sumę wypłacanego odszkodowania. Klienci często są z tego niezadowoleni, ale nawet nie wiedzą, że wcale nie muszą się z tym godzić, mogą bowiem:

  • napisać odwołanie,
  • wkroczyć na drogę sądową
  • lub sprzedać swoją szkodę.

Oczywiście to pierwsze rozwiązanie to pierwszy krok, zwykle niestety nie przynoszący skutków, niemniej warto spróbować, zwłaszcza że jest to opcja szybka i darmowa. Usługi prawnika zaś i proces w sądzie kosztują oraz wiążą się z długim oczekiwaniem na rozstrzygnięcie, są zatem opłacalne tylko w niektórych przypadkach. Sprzedaż szkody firmie odszkodowawczej jest zaś szczególnie dobrym rozwiązaniem.

Pomoc w odszkodowaniach komunikacyjnych —  na czym polega?

Sprzedaż swojej szkody firmie oferującej pomoc w odszkodowaniach komunikacyjnych jest legalna, szybka, bezproblemowa, opłacalna oraz możliwa w wielu przypadkach. Można się na to zdecydować nawet wtedy, gdy od zdarzenia upłynęło już parę lat (maksymalnie trzy), a nawet sprzedało się już samochód, który był uszkodzony w jego wyniku. Oczywiście dopłata nie zawsze będzie się należała, dlatego firma odszkodowawcza dokonuje wyceny szkody potencjalnego klienta i na podstawie dostarczonych jej danych ustala ewentualną sumę. Takie sprawdzenie nic nie kosztuje, a może się okazać, że uda się uzyskać dodatkowe środki nawet jeśli już zapomniało się o danym zdarzeniu!

Pieniądze do ręki —  szybko i sprawnie

Toczenie batalii z ubezpieczycielem może trwać długo i zupełnie się nie opłacać. Decydując się zaś na sprzedaż swojej szkody firmie odszkodowawczej od razu uzyskuje się ustalone środki. W dodatku nie podlegają one zwrotowi nawet jeśli firmie nie uda się wygrać z ubezpieczycielem.

Napisany przez Redaktor