Farby tampodrukowe czy sitodruk? Jaki druk wybrać?

Wybór odpowiedniej techniki drukarskiej ma olbrzymie znaczenie dla inwestora, zarówno praktyczne, jak i ekonomiczne. Zanim podejmie się decyzję, warto zrozumieć, czym różni się tampodruk od sitodruku. Co należy brać pod uwagę przy składaniu zamówienia? Na jaką metodę nanoszenia grafik postawić? Sprawdź!

Jakość uzyskanej grafiki

Najważniejszym aspektem jest efekt, jaki klient chce uzyskać. Farby tampodrukowe pozwalają osiągnąć zdecydowanie lepszą jakość wydruku. Przede wszystkim będzie to widoczne w rozdzielczości. Sitodruk ma pewne ograniczenia na tym polu. Dlatego, jeśli celem jest bardzo szczegółowa i wyraźna grafika naniesiona na przedmiot, to lepiej wybrać tampodruk. 

Rodzaj zadrukowywanego przedmiotu

Niezwykle istotna jest powierzchnia, która będzie pokrywana motywami graficznymi. Sitodruk dobrze sprawdza się na gładkich materiałach. Jest świetną techniką do zdobienia np. koszulek lub toreb. Jeżeli jednak pracę należy wykonać na przedmiotach o nietypowych kształtach, konieczne będzie użycie elastycznego tamponu, który bez trudu zadrukuje np. długopisy czy inne produkty tego typu. 

Koszty inwestycji

Przy każdej inwestycji koszty odgrywają istotną rolę. Podobnie jest w przypadku składania zamówienia w drukarni. Sitodruk jest idealnym wyborem, gdy chodzi o naprawdę olbrzymią liczbę egzemplarzy. Skorzystanie z tej techniki pozwoli poczynić znaczące oszczędności. Jeśli w grę wchodzi niewielki nakład, a kluczowe jest uzyskanie najlepszej jakości druku, korzystniej wypadną farby tampodrukowe.

Wybieraj najlepszych!

Efekt w dużym stopniu zależy od umiejętności pracowników i sprzętu, jaki mają do dyspozycji. Dlatego warto podejmować współpracę wyłącznie z uznanymi firmami, które mają nowoczesny park maszynowy. Dobrze jest sprawdzić wcześniejsze realizacje danej ekipy i wybrać ten zespół, który udokumentuje swoje umiejętności.

 

 

Napisany przez Redaktor