Czy w Katowicach działają profesjonalne firmy konsultingowe?

Przedsiębiorcy pragnący efektywnie prowadzić swoje biznesy często potrzebują profesjonalnego wsparcia zwłaszcza w sferze finansowej. Szukają oni pomocy u specjalistów, którzy przejmą odpowiedzialność za zarządzanie finansami i zagwarantują firmie bezpieczeństwo w tym zakresie. Chcesz się dowiedzieć, gdzie szukać takich specjalistów i czym dokładnie oni się zajmą? Zapoznaj się z poniższą częścią tekstu!

Jakie firmy prowadzą na Śląsku działalność w zakresie zarządzania finansami przedsiębiorstw?

Śląscy właściciele biznesów oczekujący wsparcia w prowadzeniu finansów przedsiębiorstw mają możliwość skorzystania z pomocy specjalistów od lat działających w tej branży i świadczących usługi w pełnym, jak i ograniczonym zakresie. Są to działające m.in. w Katowicach firmy konsultingowe, które przejmują odpowiedzialność za finanse firm swoich klientów. Ci natomiast swój czas energię mogą skoncentrować na rozwijaniu działalności. Przedsiębiorstwa te oferują kompleksowe zarządzanie finansami, jak i CFO Outsourcing?

Czym jest CFO Outsourcing i komu się on opłaca?

Jest to usługa skierowana do firm potrzebujących okresowego wsparcia finansisty m.in. w takich obszarach jak:

  • kontrola kosztów w firmie,
  • budżetowanie i planowanie,
  • zarządzanie finansami,
  • planowanie płynności,
  • zarządzanie ryzykiem walutowym,
  • budowa działu finansowego.

To korzystna usługa, gdyż nie wymaga tworzenia i utrzymywania stałego etatu w przedsiębiorstwie. Firmy konsultingowe mogą pomóc również w kontaktach czy negocjacjach np. z bankami.

Czy można mieć pewność, że wszystkie działania takich firm są zgodne z prawem?

To doświadczone przedsiębiorstwa, które oprócz finansistów albo same zatrudniają prawników, albo współpracują z kancelariami prawnymi, doradcami podatkowymi i biegłymi rewidentami. Zatem obawy dotyczące legalności ich działania są nieuzasadnione. 

Jak wybrać najlepszą firmę konsultingową?

Decydując się na usługę i szukając odpowiedniego przedsiębiorstwa, wystarczy przejrzeć ofertę, a także opinie dotychczasowych klientów. Rekomendacje innych firm z pewnością pozwolą podjąć właściwą decyzję. Twój biznes również potrzebuje pomocy finansistów? Odwiedź stronę i sprawdź od razu, co możesz zyskać!

Napisany przez Redaktor