Co zyskasz dzięki pozycjonowaniu lokalnemu? Na przykładzie pozycjonowania stron w Gdyni

Jak skutecznie zwiększyć sprzedaż w swoim biznesie? Przede wszystkim zadbaj o widoczność w sieci. Na jaki rodzaj promocji jednak postawić? Czy wybrać działania z frazami ogólnymi, czy lokalnymi? Która technika jest skuteczniejsza? Jak niemal zawsze w marketingu odpowiedź brzmi to zależy! Zobacz, kiedy warto postawić na geograficzne pozycjonowanie stron!

Działasz stacjonarnie? Pozycjonowanie stron w Gdyni jest dla Ciebie!

Promocja o charakterze lokalnym, czyli uwzględniająca pracę ze słowami wskazującymi na miasto, w którym znajduje się siedziba firmy, ma sens, kiedy działalność prowadzona jest stacjonarnie  obsługa klientów odbywa się bezpośrednio w biurze czy sklepie. Tego typu marketing pozwala dotrzeć do kontrahentów znajdujących się w okolicy. Dla przykładu, jeśli jakaś osoba potrzebuje skorzystać z usług SEO, ale obawia się współpracy na odległość i chce znaleźć przedsiębiorstwo ze swojego miasta, będzie szukała agencji oferującej np. pozycjonowanie stron w Gdyni i dlatego wpisze w wyszukiwarkę również nazwę miejscowości.

Wskaźnik lokalizacyjny jest ważny, bo poprowadzi użytkownika do firm znajdujących się w jego pobliżu. Brak tego doprecyzowania wyświetli podmioty z całej Polski, które akurat temu konkretnemu internaucie nie pomogą. Zatem taka technika pozycjonowania strony w Gdyni kierowana jest do przedsiębiorców, którzy przyjmują interesantów w swoich biurach i chcą zdominować lokalny rynek.

Czy kampania lokalna wyklucza promocję ogólną?

Oczywiście, że nie. Najlepszy efekt daje łącznie tych dwóch strategii. W niektórych przypadkach korzystanie z obu form promocji nie ma sensu, ale w innych synergia zwielokrotni skuteczność i pozwoli dotrzeć do jeszcze szerszego grona odbiorców.

Biorąc za przykład wspomnianą agencję świadczącą usługi SEO, wskazane jest działanie zarówno z frazami ogólnymi, jak i geograficznymi. Przedsiębiorstwa takie mogą przecież obsługiwać klientów z okolicy, ale też z drugiego końca kraju. Są kontrahenci, którzy nie ufają specjalistom, jeśli ich nie poznają osobiście, ale są też tacy nieprzywiązujący uwagi do spotkania „twarzą w twarz”. Dlatego połączenie kampanii pozwoli dotrzeć do jednych i drugich.

Często pozycjonowanie stron ogólne jest jednak zbędne. Fryzjer nie wykona usługi na odległość, więc nie musi dążyć do dotarcia do klientów znacznie oddalonych od salonu. Podobnie jest w przypadku restauracji itp. Kluczem do sukcesu jest zatem dobranie optymalnej strategii dla konkretnego podmiotu.

Działaj wyłącznie ze specjalistami!

Uzyskanie pożądanego efektu jest uzależnione od wielu czynników. Składają się na nie np. wiedza, umiejętności, znajomość rynku i trendów internetowych, zdolność dostosowywania działań do zmiennych wymogów Google. Dlatego dobrze jest zlecać usługi SEO doświadczonym specjalistom.

Napisany przez Redaktor